    • PDG33F0250E5MN
  • PDG33F0250E5MN
  • PDG33F0250E5MN
    PDG33F0250E5MN
    Eaton
    Eaton Power Defense molded case circuit breaker, Frame Size 3 (45-600A), 3 Pole, 250A, 25kA@480V, PXR20 LSIG w/ARMS + Relays + Modbus,Terminal pads only, lugs not included
    (You save )
    SKU:
    PDG33F0250E5MN
    Amperage:
    250
    Family:
    Power Defense
    Trip Functions:
    LSIG
    Frame:
    600
    Poles:
    3
    Voltage:
    600
    AIC:
    25kA@480V
    Product Description
    Product Videos
    Custom Field
    Amperage 250
    Family Power Defense
    Trip Functions LSIG
    Frame 600
    Poles 3
    Voltage 600
    AIC 25kA@480V