    • PDG42M0800E2ZN
  • PDG42M0800E2ZN
  • PDG42M0800E2ZN
    PDG42M0800E2ZN
    Eaton
    Eaton Power Defense molded case circuit breaker, 600, Type Frame Size 4 (300-800A), 2 Pole, 800A, 65kA@480V, PXR20 LSI + Relays + ZSI,Terminal pads only, lugs not included
    (You save )
    SKU:
    PDG42M0800E2ZN
    Amperage:
    800
    Family:
    Power Defense
    Trip Functions:
    LSI
    AIC:
    65kA@480V
    Product Description
    Product Videos
    Custom Field
    Amperage 800
    Family Power Defense
    Trip Functions LSI
    Frame 600
    Poles 2
    Voltage 600
    AIC 65kA@480V