    • PDG43K0800E3CN
  • PDG43K0800E3CN
  • PDG43K0800E3CN
    PDG43K0800E3CN
    Eaton
    Eaton Power Defense molded case circuit breaker, 600, Type Frame Size 4 (300-800A), 3 Pole, 800A, 50kA@480V, PXR20 LSIG + Relays + CAM,Terminal pads only, lugs not included
    (You save )
    SKU:
    PDG43K0800E3CN
    Amperage:
    800
    Family:
    Power Defense
    Trip Functions:
    LSIG
    Frame:
    600
    Poles:
    3
    Voltage:
    600
    AIC:
    50kA@480V
    Product Description
    Product Videos
    Custom Field
    Amperage 800
    Family Power Defense
    Trip Functions LSIG
    Frame 600
    Poles 3
    Voltage 600
    AIC 50kA@480V