    • PDG43K0800P4WN
  • PDG43K0800P4WN
  • PDG43K0800P4WN
    PDG43K0800P4WN
    Eaton
    Eaton Power Defense molded case circuit breaker, 600, Type Frame Size 4 (300-800A), 3 Pole, 800A, 50kA@480V, PXR25 LSI w/ARMS + Relays + Modbus + ZSI,Terminal pads only, lugs not included
    (You save )
    SKU:
    PDG43K0800P4WN
    Trip Functions:
    LSI
    AIC:
    50kA@480V
    Product Description
    Family Power Defense
    Trip Functions LSI
    Voltage 600
    AIC 50kA@480V