    • PDG43M0800E2XN
  • PDG43M0800E2XN
  • PDG43M0800E2XN
    PDG43M0800E2XN
    Eaton
    Eaton Power Defense molded case circuit breaker, 600, Type Frame Size 4 (300-800A), 3 Pole, 800A, 65kA@480V, PXR20 LSI + Relays + ZSI + CAM,Terminal pads only, lugs not included
    (You save )
    SKU:
    PDG43M0800E2XN
    Trip Functions:
    LSI
    AIC:
    65kA@480V
    Product Description
    Family Power Defense
    Trip Functions LSI
    Voltage 600
    AIC 65kA@480V