    • PDG64N2500E2NN
  • PDG64N2500E2NN
  • PDG64N2500E2NN
    PDG64N2500E2NN
    Eaton
    Eaton Power Defense molded case circuit breaker, 2500, Type Frame Size 6 (700A-2500A), 4 Pole, 2500A, 85kA@480V, PXR20 LSI, Terminal pads only, lugs not included
    (You save )
    SKU:
    PDG64N2500E2NN
    Amperage:
    2500
    Trip Functions:
    LSI
    Frame:
    2500
    Poles:
    4
    AIC:
    85kA@480V
    Product Description
    Product Videos
    Custom Field
    Amperage 2500
    Family Power Defense
    Trip Functions LSI
    Frame 2500
    Poles 4
    Voltage 600
    AIC 85kA@480V